Przepis na ciasto wg przepisu Lary Gessler – klik
280 gram mąki pszennej ( u mnie tortowa)
20 gram mąki ziemniaczanej
200 g masło ( 82 % tłuszczu)
100 gram cukru pudru ( ja daję 80 gram)
3 żółtka
Wszystkie składniki szybko połączyć ze sobą. Wstawić na godzinę ( lub dłużej) do lodówki. Rozwałkować, wykrawać ( u mnie kwadraty i prostokąty ) . Piec w temp. 200 st. C, aż do zezłocenia się powierzchni ciastek.
#wypieczone, #ciastka, #krucheciasto, #bezproszkudopieczenia
Ala




