1. Sweter bezszwowy – w związku z tym – dwustronny , zrobiony od góry na drutach nr 7 . Powstał z połączenia włóczki szenilki (poliester) w kolorze buraczkowym oraz wełny Drops Fabel kolor bordowy .
    Nabrałam 50 oczek i przerobiła 8 rzędów ściegiem francuskim . Potem podzieliłam robótkę

              20

5                         5

        10 + 10
gdzie : na rękaw przeznaczyłam po 5 oczek, tył to 20 oczek a przody to 1 x 10 oczek. Narzuty robiłam w co drugim rzędzie, formując w ten sposób raglan. Gdy miałam po 26 oczek na przody, na tył 52 oczka, natomiast na rękawy 34 o czka – zaczęłam przerabiać tylko przody i tył. Z tym ze zrobiłam na bokach niby szew z 3 dodatkowych oczek (P, L, P) ki tak aż do końca robótki . W trakcje  dodałam jeszcze 2 oczka na tył ( = 54 o.) i po 3 oczka na przody ( = 29 oczek ). Zakończyłam sciegiem francuskim i pikotkami na szydełku (6 półsłupków, 5 oczek łańcuszka zakończonych oczkiem ścisłym).
      29     3     54     3     29
Oczka na rękawy zostawiłam na dodatkowych drutach.
Dodałam do nich jeszcze 3 oczka ( przerabiałam rzędami skróconymi dobierając po jednym w taki sposób żeby nie było dziury pod pachą). Miałam teraz przeznaczone na rękawy po 37 oczek.
5 rzędów przerobiłam na gładko, a następny rząd samymi lewymi i na nim ujęłam 6 oczek (miałam teraz 31 oczek)
Następnie przerobiłam na gładko 10 rzędów a następny rząd samymi lewymi i na nim ujęłam 4 oczka (miałam teraz 27 oczek).
Przerobiłam
15 rzędów** na gładko a następny rząd samymi lewymi –nie ujęłam żadnych oczek
Potem 20 rzędów na gładko a następny rząd samymi lewymi –nie ujęłam żadnych oczek
2 rzędy na gładko i ściągacz 1 x 1 przez 7 rzędów. Zakończyłam robótkę.

Sweter jest luźny, nie zapinany. Przyjemny, mięsisty w dotyku. Waży 530 g.

Raverly – klik –