dekupaż,ilustracje do,recykling,z papieru

Osłonka z papierowego pudełka- na kablowy przedłużacz

Na blacie kuchennym mam przedłużacz do kabli, staram się go jakoś o-krywać gdy sypie po blacie mąką, albo wręcz u-krywać  jak robię na nim zdjęcia.  Ale już dość certolenia – zrobiłam na niego ozdobną osłonkę.

Materiały :

papierowe pudełko po chusteczkach higienicznych

biała farba (u mnie Śnieżka do malowania ścian)

pędzel duży (do farby), pędzel mały ( do dekupażu)

Wikol

serwetka do dekupażu

papierowy pilniczek (do “spiłowania” nadmiaru serwetki na brzegach)

rzecz wiadoma – nożyczki

z pudełka wyciąć jedną z dłuższych ścianek – tam skąd wybieraliśmy chusteczki (na szerokość przedłużacza) , a w bocznych ściankach zrobić łuki (zrobiłam szersze niż przedłużacz). Pomalować pudełko białą farbą (u mnie trzy razy, każdą następną warstwę kłaść gdy wyschnie poprzednia)

Z serwetki powydzierać wybrany motyw (wiadomo zostawiamy tylko pierwszą, kolorową jej warstwę)  i zastanowić się w którym miejscu  chcemy go umieścić na pudełku.

Wikol rozmieszać z odrobiną wody (robię taką mieszaninę na zakrętce od słoika – ilość w sam raz na małe prace – takie jak ta)

Smaruję wybrane miejsce odrobiną tej klejowo – wodnej mieszanki i układam wydzierankę. Mnie nie zależało na gładkiej powierzchni, a wręcz przeciwnie, chciałam żeby była lekko sfałdowana, więc niczego nie wygładzałam, tylko jak przeschła pierwsza warstwa kleju to nałożyłam pędzelkiem następną. Całe pudełeczko tak potraktowałam, stąd ten glanc.

 

Możesz również polubić…