Mozaika z zieloną fugą

Finał. Wybrałam zieloną fugę do mojej mozaikowej łączki.

 

Mozaiczany samouczek skończyliśmy na takiej scence pod schodami

 

Tnę siatkę z przyklejoną mozaiką na części i przenoszę na miejsce gdzie będzie “kładziona”

Smaruję -cienką warstwą – zaprawą do płytek ścianę i siatkę i nakładam na upatrzone miejsce :o) Przyciskam dłońmi całość, żeby mieć pewność że nic się nie zsunie.

 

Widok po nałożeniu na ścianę. Jeszcze przede mną fugowanie

Fugę rozmieszać dokładnie z wodą na coś w rodzaju pasty i nakładać w szczeliny pomiędzy płytkami. Zanim spoiwo wyschnie przecieram całość suchą szmatką (aby zdjąć nadmiar fugi). A gdy fuga wyschnie – to już tylko miednica z gorącą wodą i gąbkami zmywam całość, aż płytki odzyskają blask

 
 
 
Mój pies…. trudno powiedzieć czy się skromnie spłonił, że taka mozaikowa lamperia powstała z myślą o nim , czy też jest zdania że zwykła słomianka byłaby też …. OK :o)))

← Poprzedni post

Następny post →

20 Comments

 1. Efekt doskonały!!!
  Gratuluję i pomysłu i wykonania. Pies skłonił się przed Mistrzem 🙂
  Serdecznie pozdrawiam

 2. Psiunkowi na pewno się podoba, teraz przyjemniej mu się śpi :))

 3. co jakiś czas widzę jakiś kawałek mozaiki i już nie łapię- czy tego jest dużo w Twoim domu Alu, czy ja mam tylko takie wrażenie? Efekt jest bardzo ładny, a co myśli pies? Może warto poczekać do Wigilii?

  • Aniu – zapytam filozoficznie: co to znaczy dużo ….. ?
   Ale odpowiem przewrotnie : jest tego za mało jak przychodzi do malowania ścian (bo wolę układać płytki niż zasuwać z wałkiem i farbą:o)))
   A z psem faktycznie pogadamy sobie w Wigilię

  • i taka odpowiedź i wystarczy:) ja się szykuję do ruiny jednego małego pokoiku i już mi skóra cierpnie, bo trzeba zakryć graffiti mojego syna z okresu liceum:)ten to miał fantazję!

 4. Bardzo mało oglądam takich dzieł jak Twoje.Mozaika daje świetne możliwości artystycznego wyżycia się;)Pewnie,że dłubanina,ale ja lubię taką dłubaninę,no i efekt potem świetny;)
  Spróbuj z papierkami,zwijaj je mocno i układaj,pewnie powstaną piękne prace;)
  Pozdrawiam cieplutko;)

  • Dzięki za sugestie :o) Ja lubię przyglądać się Twoim quillingowym pracom, podoba mi się dobór kolorów i takie ich wzajemne przenikanie

 5. Pięknie wygląda Alu :))

 6. kurka chciałabym to na żywo zobaczyć… chyba się wybiorę do Ciebie na kawę 😛

  buźki

  • Jeśli przyjedziesz we wtorek albo w czwartek to potem wieczorkiem pognamy sobie razem na fitnes koło kapliczki, fotorelacja zapewniona :o) Zapraszam

 7. Wiesz -przydałyby mi się Twoje ręce- zaczęłam znów kolejną łazienkę.Proszę Cię o podpowiedź – gdzie kupujesz zapięcia do bransolet!!!pozdrówka ciepłe-aga

  • :o) zazdroszczę Ci układania i wymyślania wzorów a równocześnie cieszę się że to nie ja będę się bawiła w fugowanie i zmywanie:o). Końcówki do bransolet !!! kupiłam w Pasarcie.

 8. wow podziwiam

 9. Woooow! Dla mnie to wszystko czarna magia i jakiś obcy język gdy piszesz fuga,zaprawa do płytek…a efekt nieziemski! Jakież to piękne!!! Podziwiam, podziwiam, podziwiam!

 10. Jestem pełna podziwu! Ściana prezentuje się wspaniale. Pięknie wykonana mozaika. Pozdrawiam.

 11. Mozaika wyszła wspaniale, a już czekałam na efekt 🙂
  Pozdrawiam.

 12. Bardzo mi się podoba! 🙂