Jak wykorzystać latem…obrazki z kolędy

Do czego nam posłużą ? Niespodzianka :o)
Wybrane obrazki należy namoczyć przez kilka minut w wodzie, a jak stracą sztywność- lekko osuszyć je na ręczniku papierowym

Ułożyć je na przygotowanej wcześniej desce (tzn pomalowanej farbą emulsyjną a po wyschnięciu “pociągniętej” jeszcze mieszaniną wody i Wikolu) i przykleić rozcieńczonym Wikolem – ” zamalować je nim po prostu  :o)

Następnie papier ryżowy z motywem religijnym ułożyć na naszym kolażu i ponownie wszystko “zamalować” rozcieńczonym klejem. Mnie się bardzo podobają nierówne brzegi jakie można uzyskać poprzez namoczenie brzegów tego typu serwetki i oddzieranie ich od całości – tworzą się wtedy takie jakby kłaczki i nitki. Cudo.

Materiały:
obrazki z kolędy
serwetka na papierze ryżowym z motywem religijnym
deska 30 x 40 cm
farba emulsyjna
klej typu Wikol
pędzel
Podobnie jak przy poprzedniej serwetkowej ikonce zastanawiam się jeszcze nad jej ostatecznym wykończenie, tzn ewentualnym postarzeniem, pozłoceniem brzegów i polakierowaniem , ale Wy swoje kolaże …dokończcie … jak uważacie :o)))

 

← Poprzedni post

Następny post →

11 Comments

 1. jestem pod wrażeniem!!!

 2. Zaintrygował mnie tytuł posta i szybciutko tu przyleciałam;)W życiu nie wpadłabym na taki pomysł:)Jestem pod wrażeniem ,super 😉

 3. Ciekawy pomysł. 😉

 4. Dawno mnie u Ciebie nie było 🙁
  Pomysł z obrazkiem jest super 🙂

 5. Bardzo fajny pomysł

 6. WOW! Coś fantastycznego! Przepiękne wykonanie i świetny pomysł. Podziwiam i pozdrawiam;)

 7. Rewelacyjnie wygląda :))

 8. Baaardzo pomysłowe! parę razy się zastanawiałam co zrobić z dziesiątkami nagromadzonych obrazków kolędowych, wyrzucić trochę głupio :)) a tu proszę – taki świetny pomysł!

 9. Pięknie to wygląda i jak tylko wyjdę na prostą to będę musiała wypróbować ten przepis- dzięki

 10. Dziękuję za tyle miłych komentarzy:o) Dobrego dnia – Ala

 11. Niesamowite ..znowu mnie zaskakujesz świetnym pomysłem 🙂